Dla dzieci -Dzień 29

29.     Arka Przymierza
 
Fragment z Biblii: Wj 25, 10-16
 
Dziennik pokładowy: 
Arka, którą zbudował Noe nie jest końcem historii tej największej miłości. Bóg nie ustawał, żeby być blisko nas i poprosił o zbudowanie Arki Przymierza, żeby móc ciągle być blisko nas. Czasem tracisz z oczu rodziców i się niepokoisz, nie mówiąc już o sytuacji, w której się zgubisz w obcym miejscu. Jak bardzo wtedy pragniesz znów zobaczyć kogoś bliskiego, prawda? Bóg tęskni i szuka nas jeszcze bardziej, bo kocha doskonale, tak, jak tylko On potrafi.
Wykonaj pudełko na swoje drobne skarby (użyj małego pudełka po herbacie). Możesz tam przechowywać obrazki z postaciami Jezusa, Maryi czy Świętych, Różaniec czy inne, naprawdę cenne dla Ciebie rzeczy, takie jak Arka Przymierza, która była niezmiernie ważna dla narodu wybranego.
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Podziękuj Twojemu Świętemu Patronowi i wszystkim bliskim Twemu sercu Świętym, za ich wstawiennictwo.
 
Odmów 10-tkę różańca. 2 tajemnica radosna: Nawiedzenie św. Elżbiety – spójrz na naszą nauczycielkę, Maryję. Ona we wszystkim naśladuje swego Stwórcę. Pomimo trudu i niebezpieczeństw idzie do swojej kuzynki Elżbiety – żeby być blisko tej, która Ją potrzebuje.