O rekolekcjach
Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” są propozycją, która stanowi uzupełnienie rekolekcji RODZINA33 o ofertę skierowaną dla najmłodszych – tak, aby w trakcie aktywności rekolekcyjnej rodziców, dzieci mogły korzystać z atrakcyjnej oferty formacyjnej, dostosowanej do młodszego odbiorcy. Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” stanowią też niejako zaproszenie do włączenia się dzieci w cykl rekolekcyjny rodziców – poprzez czas na kontemplację i inicjowanie wspólnej modlitwy różańcowej. Jednakowoż rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” mogą również stanowić osobną ofertę formacyjną, którą można przeżywać niezależnie od Rekolekcji RODZINA33, w duchu rekolekcji rodzinnych.

Do kogo są skierowane rekolekcje RODZINA33 dla dzieci?
Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” są skierowane do dzieci w wieku 5 – 12 lat. Szczególnie w przypadku młodszych dzieci, z pewnością będzie wymagane wsparcie rodziców. Zarazem jednak, będzie to wspaniała okazja do zgłębiania razem z dzieckiem prawd wiary, wspólnej modlitwy i zabawy. Motywem przewodnim rekolekcji będzie biblijna Arka Noego. Dzieci każdego dnia czeka przygoda ze Słowem Bożym, które będzie stanowiło inspirację do podejmowania proponowanych w trakcie rekolekcji aktywności, wykonywania zadań i pogłębienia życia duchowego. 

Jak je przeżyć?
Materiały są dostępne w formie tekstu elektronicznego oraz w formie audio, przygotowane na każdy dzień trwania rekolekcji. Można również zamówić książki dla dzieci: https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke

Jak je przeprowadzić dla dzieci w parafii?
Rekolekcje „Wchodzimy do Arki całą rodziną” stanowią uzupełnienie rekolekcji RODZINA33. Zostały one przygotowane z myślą o zaangażowaniu dzieci rodziców realizujących równolegle rekolekcje RODZINA33. Ze względu na ich charakter nie planujemy aktywności wspólnotowych w ich ramach, które wykraczałyby poza najbliższą rodzinę. Podobnie jak Rekolekcje  RODZINA33 dla dorosłych, rozpoczynają się one 18 maja i potrwają do 19 czerwca br.

Dodatkowe propozycje
Duszpasterstwo Dzieci w Twojej parafii
Animacje biblijne dla dzieci w parafii
Różańce materiałowe dla dzieci