Dla dzieci -Dzień 22

22.     Góra Ararat
 
Fragment z Biblii: Rdz 8, 4-5
 
Dziennik pokładowy: 
Nagle, całkiem niespodziewanie, coś się zmienia. Znasz to uczucie, jeśli już byłeś w górach – mozolna wspinaczka, droga, która zdaje się nie mieć końca, nagle nieoczekiwanie kończy się zdobyciem szczytu i przynosi wielką radość. Ludzie gór mawiają, że właśnie w górach łatwiej usłyszeć głos Boga. Chyba tak samo musiał się czuć Noe, nawet jeśli nie od razu zdał sobie sprawę, co właściwie się stało. Ta góra to nowe narodzenie świata. Zbuduj dziś górę z masy solnej lub porcelanowej – przepis pomogą Tobie znaleźć rodzice. Jak stwardnieje (najlepiej na drugi dzień) możesz ją pomalować farbami, a po wyschnięciu schować do skrzyni. Może ta góra pomoże Tobie pamiętać o tym, że nigdy nie należy tracić nadziei.
 
Wieczernik modlitwy:
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Przenieś się dzisiaj w wyobraźni do pierwszego wieczernika, w którym Jezus spożywa z uczniami Ostatnią Wieczerzę. Wieczernik jest inaczej nazywany „salą na górze”. To właśnie tam narodził się nasz Kościół.
 
Odmów 10-tkę różańca. 5 tajemnica światła: Ustanowienie Eucharystii – rozważ dziś największy Cud – Bóg dla Ciebie kryje się w chlebie, byś mógł co dzień przyjmować Go do swego serca.