Dla dzieci -Dzień 14

14.     Drzwi do Arki
 
Fragment z Biblii: Rdz 6, 16
 
Dziennik pokładowy:
Dlaczego drzwi są takie ważne? Przypatrz się drzwiom wejściowym do Twojego domu – są mocniejsze niż inne drzwi, prawda? Za nimi możesz czuć się bezpiecznie. Ale też są to drzwi, które możesz otworzyć – wychodzić i wracać.
Jeżeli będziesz dziś przechodzić obok kościoła, wejdź na chwilę modlitwy. Jezus tam na Ciebie czeka, za drzwiami tabernakulum. A może uda się Tobie przyjść na adorację, kiedy to Jezus będzie stał tak blisko, w monstrancji na ołtarzu?
Spróbuj dziś zbudować z dostępnych materiałów plastycznych lub narysować tabernakulum lub monstrancję. Umieść je w skrzyni.
 
Wieczernik modlitwy: 
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Podziękuj dziś Panu Jezusowi za to, że jest tak blisko nas. Tyle mamy, również w naszej Ojczyźnie, kościołów. W każdym największy Skarb – Bóg.
 
Odmów 10-tkę różańca. 5 tajemnica światła: Ustanowienie Eucharystii – rozważ jak Jezus, dla Ciebie, pozwala się zamknąć w małym, ciemnym, zimnym tabernakulum. I czeka cierpliwie aż przyjdziesz.